GÜNCEL&YEMEK

GÜNCEL&YEMEK
KÖŞEM

HAKKIMDA

Fotoğrafım
KÖRFEZ/KOCAELİ, MARMARA BÖLGESİ, Turkey
1964'DE İZMİT'TE DOĞDU.LİSE TAHSİLİNİ İZMİT'TE TAMAMLADI.1984 SENESİNDE EVLENEREK İSTANBUL'A YERLEŞTİ.1986 ve 1988 DE MELİKE VE MERVE DOĞDU.KIZLARI KÜÇÜKKEN ÜNİVERSİTEYİ SOSYOLOJİ EĞİTİMİ ALARAK TAMAMLADI.HALEN İŞLETME OKUMAKTADIR.ÜSKÜDAR,KADIKÖY,KOCAELİ HALK EVLERİNDEN MEFRUŞAT,MİNYATÜR,TAKI TASARIMI,KUMAŞ BOYAMA,GÜMÜŞ KABARTMA ÇALIŞMASI,TAHTA BOYAMA,İNGİLİZCE,BİLGİSAYAR,TÜRK VE OSMANLI MUTFAĞI BÖLÜMLERİNDEN SERTİFİKALAR ALDI.26 YIL SONRA KOCAELİ'NE GERİ DÖNDÜ.BİRÇOK DERGİ VE GAZETELERDE YEMEK REÇETELERİ YAYINLANDI.YEREL KANALDA YEMEK PROGRAMI YAPTI.HALANIN YERİ TÜRK LOKANTASININ KURUCULARINDANDIR.İSTANBUL'DAKİ POLİTİKA ÇALIŞMALARINA KOCAELİ'DE DEVAM ETTİ.DSP'DE İKİ DÖNEM İL BAŞKAN YARDIMCILIĞI,İL VE KURULTAY DELEGELİĞİ,2014 GEBZE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI,KADIN KOLLARI İL BAŞKANLIĞI, 25.VE 26.DÖNEM DSP KOCAELİ 1.SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI, DSP KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANI OLDU.MART 2016 TARİHİNDE GÖREVİNDEN VE PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ.THÖKELİ İMRE & ZİRİNYİ İLONA MACAR DOSTLUK DERNEĞİ BAŞKANI.ADD KOCAELİ ŞUBESİ 2. BAŞKANI.HALEN KÖRFEZ İLÇESİNDE İKAMET ETMEKTEDİR.

ÖNSÖZ

MERHABA; SEVGİLİ YEMEK DOSTLARI!
YEMEK YAPMAK BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE ZEVKLİ BİR UĞRAŞ.TÜRK MUTFAĞININ MUAZZAM BİR MUTFAK OLDUĞUNA İNANANLARDANIM.ASLINI KORUMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR VE SAVUNUYORUM.DÜNYA MUTFAKLARINI DA BEĞENİYORUM ANCAK ÇOK PRATİK VE UYDURMA REÇETELERE KARŞIYIM.AİLEM SON DERECE FARKLI COĞRAFYALARDAN GELİYOR.BU YÜZDEN FARKLI YÖRELERİN BİR ÇOK YEMEĞİNİ EVİMDE PİŞİRİRİM.BABAM TOKATLI,ANNEM İSTANBULLU.ANNEMİN KÖKENİ EDİRNE,BEN İSE DOĞMA BÜYÜME İZMİTLİYİM. 26 YIL EVLİ OLDUĞUM YILLARDA İSTANBUL'DA İKAMET ETTİM.ESKİ EŞİM URFALIYDI.RAHMETLİ BABAM ASKER OLDUĞU İÇİN 35 YIL TÜRKİYE 'NİN FARKLI BÖLGELERİ VE FARKLI İLLERİNDE AİLEM İKAMET ETMİŞ.KONYA,ERZURUM,ANKARA,İZMİR,KAYSERİ,ESKİŞEHİR,İSTANBUL DOLAYISIYLA RAHMETLİ ANNECİĞİM HER İLDE BİR ÇOK YEMEK REÇETESİ ÖĞRENMİŞ VE BİZİM EVİMİZDE UYGULAMIŞTIR.EVLİLİK HAYATIMDA DA GÜNEYDOĞU YÖRESİ VE URFA MUTFAĞINI YAKINDAN ÖĞRENDİM.
YILLARDAN BERİ DERLEDİĞİM GELENEKSEL DAMAK ZEVKLERİMİZİ ,DÜNYA MUTFAKLARINI VE SON YILLARDA İNTERNET VASITASIYLA ÖĞRENDİĞİM REÇETELERİ SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM.YEMEK SANATINA DAİR EDİNDİĞİM BİLGİLERİ SİZLERLE PAYLAŞMAKTAN BÜYÜK ZEVK DUYACAĞIM.AYRICA BLOĞUMDA GÜNCEL KONULARLA İLGİLİ YAZILARIMI DA PAYLAŞACAĞIM.
SEVGİ VE MUHABBETLE KALINIZ EFENDİM.
16 05 2007

24 Mayıs 2013 Cuma

BAŞMELEK MICHAEL İLE RUHUN ARINMASI
Negatif veya korkulu hissettiğinizde ve bunları ışığa bırakmaya hazır olduğunuzda bu çalışmayı yapabilirsiniz. 15-30 dakika sürer.
Rahat bir yere oturun.Kendinizi topraklayarak başlayın. Gözlerinizi kapatarak ayaklarınızdan Dünya Ana’ya uzanan köklerinizi hayal edin. Basit bir nefes alıştırması ile fizik bedeninizi rahatlatın.Burnunuzdan mümkün olduğunca derin bir nefes çekin ve ciğerlerinizin tamamen dolduğunu hissedip 3-4 saniye kadar tutun ve yavaşça dışarı verin. Egonuza sol omzunuza geçip oturmasını söyleyin ve çalışma sırasında sadece izleyici olduğunu bildirin. Meleklerinizden ve rehberlerinizden bu çalışmada size eşlik etmelerini isteyin. Yaratıcıdan beyaz koruyucu ışığı göndermesini isteyin. Sizin isteğinizi duyacaktır ve evrenden 3.gözünüze hemen bir beyaz ışığın indiğini görebilirsiniz. Sizi sarmasını seyredin. Hazırsınız.
Zihinsel olarak “Başmelek Michael, şimdi bana gel ve benim varlığımdaki tüm negativite ve korkuyu alıp götür” deyin. Michael hemen yanınızda belirir, negativite ve korkuyu temizlemeye hazırdır.
Başmelek Michael’in elinde her zaman “Psişik Vakum” olarak kullanabileceği bir kılıç vardır. Onun taç çakranızdan girip beyninizdeki tüm negativiteyi vakumlamaya başladığını hayal edin. Tüm başınızı sonra da tüm bedeninizi dolaşsın. Eller, ayaklar, parmaklara kadar tüm organlarınızı içten dışa vakumla arındırsın. Bu vakum, tüm korku ve negativitenizi alacak ve karanlık enerjinin temizlendiği “ Işığa “götürerek,ışığa dönüştürecektir. Sonra fiziksel bedenden çıkıp auramıza geçerek tüm negativite ve korkularımızı vakumlasın.
Gördüklerinize dikkat edin. Karanlık veya gölgeler görürseniz bu bölgelerde daha çok çalışmasına izin verin, gölgelerin ortadan kalktığından emin olun. Bu bölgeler omuzlar, boyun ve sırt ağrılarına tekabül eden yerler olabilir. Çünkü bunlar negativitenin yerleştiği yerlerdir. Karanlık noktalar temizlendikçe rehberleriniz ve meleklerinize kulak verin. Bu karanlıkların hayatınızda neleri temsil ettiğine dair mesajlar alabilirsiniz. Bunları önemseyin. İnatçı negativite ve gölge varlığında Michael’den ışık ağını atarak onları hemen ışığa çevirmesini isteyebilirsiniz. Eski acı veren anılar ortaya çıkabilir. Bunların temizlenmesi ve iyileştirilmesi için bir işarettir. Onların serbest bırakılması için elinizden gelenin en iyisini yapın.
Bütün vücudunuz ve auranızı vakumladıktan sonra, Başmelek Michael’den kılıcını vakumdan beyaz ışık enerjisine çevirmesini isteyin. Bu sonsuz kaynağı, Yaratıcı’nın sevgi dolu, beyaz kıvılcımlı ışığını,bütün vücudunuza ve auranıza doldurun.
Işığın diş macunu gibi heryeri doldurmasını sağlayın, çünkü negativite ve korku; yerleri hemen doldurulmazsa yine yerlerine sızarlar. Yapabildiğiniz kadar çok miktarda ışığı absorbe edin. Sizi sardığını hissedin, fiziksel ve eterik bedeninize sızmasını sağlayın. Pozitif enerjinin farkını hissedebileceksiniz.
Başmelek Michael’e teşekkür edin ve her zaman sizi negativite ve korkulardan korumasını isteyin. Koruyucu beyaz ışık sizi dev bir yumurta gibi sarar. Buradan sadece sevgi ve pozitif enerji sızabilir. Pembe ışık da hoştur, kalbinizin içe ve dışa sevgisini yansıtır. Gün içinde irtibatınız olan kişilere sevginizi yollar.
Köklerinizin Dünya Ana’da olduğunu hatırlayarak yeniden kendinizi topraklayın. Gözlerinizi açabilirsiniz.
Bu güçlü enerji çalışmasını meleklerle yaptınız!.. Hemen daha pozitif ve hafif bir his sizi sarar. Sisler dağılır, amaçlarınıza ve hayallerinize ulaşmak netleşir. Bazen başağrısı olur. Daha yüksek bir enerji vibrasyonuna uyum sürecidir bu. Pozitiviteye alıştıkça geçecektir. Bazılarında değişim yavaştır. Temizlenmeden sonra birkaç gün ağlama hissi olabilir. Çünkü eski korkularınız ve duygularınızı serbest bırakıyorsunuz. Bırakın kalbinizden gözyaşları akıp gitsin.
Bu çalışmayı istediğiniz kadar yapabilirsiniz. Ancak çok sık uygularsanız halsizlik gelişebilir. Haftada bir kez harika bir sıklık olacaktır.

Hiç yorum yok: