GÜNCEL&YEMEK

GÜNCEL&YEMEK
KÖŞEM

HAKKIMDA

Fotoğrafım
KÖRFEZ/KOCAELİ, MARMARA BÖLGESİ, Turkey
1964'DE İZMİT'TE DOĞDU.LİSE TAHSİLİNİ İZMİT'TE TAMAMLADI.1984 SENESİNDE EVLENEREK İSTANBUL'A YERLEŞTİ.1986 ve 1988 DE MELİKE VE MERVE DOĞDU.KIZLARI KÜÇÜKKEN ÜNİVERSİTEYİ SOSYOLOJİ EĞİTİMİ ALARAK TAMAMLADI.HALEN İŞLETME OKUMAKTADIR.ÜSKÜDAR,KADIKÖY,KOCAELİ HALK EVLERİNDEN MEFRUŞAT,MİNYATÜR,TAKI TASARIMI,KUMAŞ BOYAMA,GÜMÜŞ KABARTMA ÇALIŞMASI,TAHTA BOYAMA,İNGİLİZCE,BİLGİSAYAR,TÜRK VE OSMANLI MUTFAĞI BÖLÜMLERİNDEN SERTİFİKALAR ALDI.26 YIL SONRA KOCAELİ'NE GERİ DÖNDÜ.BİRÇOK DERGİ VE GAZETELERDE YEMEK REÇETELERİ YAYINLANDI.YEREL KANALDA YEMEK PROGRAMI YAPTI.HALANIN YERİ TÜRK LOKANTASININ KURUCULARINDANDIR.İSTANBUL'DAKİ POLİTİKA ÇALIŞMALARINA KOCAELİ'DE DEVAM ETTİ.DSP'DE İKİ DÖNEM İL BAŞKAN YARDIMCILIĞI,İL VE KURULTAY DELEGELİĞİ,2014 GEBZE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI,KADIN KOLLARI İL BAŞKANLIĞI, 25.VE 26.DÖNEM DSP KOCAELİ 1.SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI, DSP KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANI OLDU.MART 2016 TARİHİNDE GÖREVİNDEN VE PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ.THÖKELİ İMRE & ZİRİNYİ İLONA MACAR DOSTLUK DERNEĞİ BAŞKANI.ADD KOCAELİ ŞUBESİ 2. BAŞKANI.HALEN KÖRFEZ İLÇESİNDE İKAMET ETMEKTEDİR.

ÖNSÖZ

MERHABA; SEVGİLİ YEMEK DOSTLARI!
YEMEK YAPMAK BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE ZEVKLİ BİR UĞRAŞ.TÜRK MUTFAĞININ MUAZZAM BİR MUTFAK OLDUĞUNA İNANANLARDANIM.ASLINI KORUMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR VE SAVUNUYORUM.DÜNYA MUTFAKLARINI DA BEĞENİYORUM ANCAK ÇOK PRATİK VE UYDURMA REÇETELERE KARŞIYIM.AİLEM SON DERECE FARKLI COĞRAFYALARDAN GELİYOR.BU YÜZDEN FARKLI YÖRELERİN BİR ÇOK YEMEĞİNİ EVİMDE PİŞİRİRİM.BABAM TOKATLI,ANNEM İSTANBULLU.ANNEMİN KÖKENİ EDİRNE,BEN İSE DOĞMA BÜYÜME İZMİTLİYİM. 26 YIL EVLİ OLDUĞUM YILLARDA İSTANBUL'DA İKAMET ETTİM.ESKİ EŞİM URFALIYDI.RAHMETLİ BABAM ASKER OLDUĞU İÇİN 35 YIL TÜRKİYE 'NİN FARKLI BÖLGELERİ VE FARKLI İLLERİNDE AİLEM İKAMET ETMİŞ.KONYA,ERZURUM,ANKARA,İZMİR,KAYSERİ,ESKİŞEHİR,İSTANBUL DOLAYISIYLA RAHMETLİ ANNECİĞİM HER İLDE BİR ÇOK YEMEK REÇETESİ ÖĞRENMİŞ VE BİZİM EVİMİZDE UYGULAMIŞTIR.EVLİLİK HAYATIMDA DA GÜNEYDOĞU YÖRESİ VE URFA MUTFAĞINI YAKINDAN ÖĞRENDİM.
YILLARDAN BERİ DERLEDİĞİM GELENEKSEL DAMAK ZEVKLERİMİZİ ,DÜNYA MUTFAKLARINI VE SON YILLARDA İNTERNET VASITASIYLA ÖĞRENDİĞİM REÇETELERİ SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM.YEMEK SANATINA DAİR EDİNDİĞİM BİLGİLERİ SİZLERLE PAYLAŞMAKTAN BÜYÜK ZEVK DUYACAĞIM.AYRICA BLOĞUMDA GÜNCEL KONULARLA İLGİLİ YAZILARIMI DA PAYLAŞACAĞIM.
SEVGİ VE MUHABBETLE KALINIZ EFENDİM.
16 05 2007

23 Nisan 2013 Salı

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI


Resim yazısı ekle
Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. motorun sesi.
Uuuuuuuy! çocuklar kim bilir ne harikûlâdedir. 160 kilometre giderken öpüşmesi...
Hani şimdi bize cumaları, pazarları çiçekli bahçeler vardır, yalnız cumaları yalnız pazarları.. Hani şimdi biz bir peri masalı dinler gibi seyrederiz ışıklı caddelerde mağazaları, hani bunlar 77 katlı yekpare camdan mağazalardır. Hani şimdi biz haykırırız Cevap: açılır kara kaplı kitap: zindan.. Kayış kapar kolumuzu kırılan kemik...kan. Hani şimdi bizim soframıza haftada bir et gelir. Ve çocuklarımız işten eve sapsarı iskelet gelir.. Hani şimdi biz.. İnanın: güzel günler göreceğiz çocuklar Güneşli günler göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz.....

1930
NAZIM HİKMET RAN
       MERHABA

BU GÜZEL NİSAN GÜNÜNDEN HEPİNİZE MERHABA:)SEVGİLİ DOSTLAR BUGÜN BAYRAM. KUŞLAR ÖTÜŞÜYOR,BAHAR GELMİŞ,MASMAVİ BİR GÖKYÜZÜ HEPİMİZİ KUCAKLIYOR
İNSANIN İÇİ KIPIR KIPIR OLUYOR.ULU ÖNDERİMİZİN ÇOCUKLARIMIZA ARMAĞAN ETTİĞİ BU GÜZEL BAYRAMDAN TEKRAR SELAM OLSUN!
   TÜM DÜNYA ÜLKELERİNDEN GELEN CIVIL CIVIL ÇOCUKLAR TÜM ÜLKEYİ RENGARENK SARMIŞ.ACABA HANGİ ÜLKENİN ÇOCUK BAYRAMI VAR?SADECE TÜRKİYE'NİN! ANCAK BİZ BUNUN NE KADAR KIYMETİNİ BİLİYORUZ.BUNUN NE KADAR FARKINDAYIZ.İNSANOĞLU HER ZAMAN BİR ŞEYLERİN DEĞERİNİ KAYBETTİĞİNDE ANLAR NE YAZIK Kİ.ASLA BUNU KAYBETMEK İSTEMEYİZ ÖĞLE DEĞİL Mİ?PEKİ KAYBETMEMEK İÇİN NASIL BİR ÇABA GÖSTERİYORUZ?HİÇ BİR ŞEY!BİR KAÇ YILDIR OLDUĞU GİBİ BU YILDA R.T.E YİNE BU YILDA ATA'NIN HUZURUNA ÇIKMADI .BİZE BU GÜNÜ ARMAĞAN EDENİN KARŞISINA GEÇMEDİ.ONA SAYGISINI VE ŞÜKRANLARINI GÖSTERMEDİ,GÖSTEREMEDİ.VERMEK İSTEDİĞİ MESAJ KENDİ YANDAŞLARINA NEYDİ?SADECE ŞUYDU ARTIK BU DEVİR BİTTİ.ARTIK ATANIN MİYADI DOLDU! SİZİN OYLARINIZLA BEN BURDAYIM VE BU OYLAR BANA SİZİ SATMAMI ,SİZİ AMERİKAN EMPERYALİZMİNİN KUCAĞINA OTURTMAMA İZİN BELGESİ.SEVGİLİ DOSTLAR NE ZAMAN UYANIP SEN BEN KAVGASI YAPMADAN BİRLİK OLACAĞIZ.ATAMIZ NE DEDİ:

      Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

İŞTE ARKADAŞLAR ULU ÖNDER NASIL İLERİYİ GÖRÜYORMUŞ DEĞİL Mİ?ŞU ANDA TIPKI DEDİĞİ GİBİ BİR HAL İÇİNDEYİZ.YAZIK BİZE, ÇOK YAZIK!KANLA ,ÇARIKLA,YAMAYLA,BİTLE ,AÇLIKLA KAZANDI ATALARIMIZ BU TOPRAĞI GELDİĞİMİZ NOKTA ÇOK ELİM.YİNE ULU ÖNDER BAKIN NE DEDİ:

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır

İLK GÖREVİMİZ T.C KORUMAK! BİZ NE YAPIYORUZ ?BİZ HER YERDEN KALDIRMAYA ÇALIŞIYORUZ.TABİİ BİZ DERKEN ONLAR:(
    ARKADAŞLAR TEPKİ OLARAK NE YAPIYORUZ?FACEBOOK TA İSMİMİZİN BAŞINA TC KOYUYORUZ SİZCE BU TEPKİMİDİR.ONLAR BU YAPTIĞINIZIN KARŞILIĞINDA NE YAPIYORLAR BİLİYORMUSUNUZ?.ONLAR BİZİM SAYIMIZI TAHMİN ETMEK İÇİN BİR ÇEŞİT AMERİKAN OYUNUYLA GRAFİK HAZIRLIYOR.BİZDE SANIYORUZ Kİ TEPKİ VERDİK.YAPMAYIN ARKADAŞLAR BU KADAR SAF OLMAYALIM LÜTFEN.ARI GİBİ ÇALIŞIYORLAR ŞİMDİ BU ÇABALARINI GÖZ ARDI ETMEMEK LAZIM.BİZİM YAPTIĞIMIZDA SADECE İÇİMİZDE SEN BEN KAVGASI.ONLAR TEK YÜREK,TEK VÜCUT OLMAYI ÇOKTAN BAŞARDILAR.ATI ALAN ÜSKÜDARI ÇOKTAN GEÇTİ.FELAKETE ÇEYREK VAR.YAPACAĞIMIZ TEK ŞEY BİZİ GERÇEKTEN TEMSİL EDECEK,
GÖREVİ TAŞIYABİLECEK VE ALDIĞI GÖREVİ SONUNA KADAR CANI PAHASINA YAPACAK İNSANLARA GÜVENEREK TESLİM ETMEK.SEN,BEN KAVGASI YAPMAMAK.
GERÇEK SİYASETİ ÜRETEREK ,VATANA SAHİP ÇIKMAKTIR.

ÜSTAT NAZIM BAKIN NE DİYOR:

GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ ÇOCUKLAR!
UMUTLA,ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN DİYORUM.


Hiç yorum yok: