GÜNCEL&YEMEK

GÜNCEL&YEMEK
KÖŞEM

HAKKIMDA

Fotoğrafım
KÖRFEZ/KOCAELİ, MARMARA BÖLGESİ, Turkey
1964'DE İZMİT'TE DOĞDU.LİSE TAHSİLİNİ İZMİT'TE TAMAMLADI.1984 SENESİNDE EVLENEREK İSTANBUL'A YERLEŞTİ.1986 ve 1988 DE MELİKE VE MERVE DOĞDU.KIZLARI KÜÇÜKKEN ÜNİVERSİTEYİ SOSYOLOJİ EĞİTİMİ ALARAK TAMAMLADI.HALEN İŞLETME OKUMAKTADIR.ÜSKÜDAR,KADIKÖY,KOCAELİ HALK EVLERİNDEN MEFRUŞAT,MİNYATÜR,TAKI TASARIMI,KUMAŞ BOYAMA,GÜMÜŞ KABARTMA ÇALIŞMASI,TAHTA BOYAMA,İNGİLİZCE,BİLGİSAYAR,TÜRK VE OSMANLI MUTFAĞI BÖLÜMLERİNDEN SERTİFİKALAR ALDI.26 YIL SONRA KOCAELİ'NE GERİ DÖNDÜ.BİRÇOK DERGİ VE GAZETELERDE YEMEK REÇETELERİ YAYINLANDI.YEREL KANALDA YEMEK PROGRAMI YAPTI.HALANIN YERİ TÜRK LOKANTASININ KURUCULARINDANDIR.İSTANBUL'DAKİ POLİTİKA ÇALIŞMALARINA KOCAELİ'DE DEVAM ETTİ.DSP'DE İKİ DÖNEM İL BAŞKAN YARDIMCILIĞI,İL VE KURULTAY DELEGELİĞİ,2014 GEBZE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI,KADIN KOLLARI İL BAŞKANLIĞI, 25.VE 26.DÖNEM DSP KOCAELİ 1.SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI, DSP KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANI OLDU.MART 2016 TARİHİNDE GÖREVİNDEN VE PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ.THÖKELİ İMRE & ZİRİNYİ İLONA MACAR DOSTLUK DERNEĞİ BAŞKANI.ADD KOCAELİ ŞUBESİ 2. BAŞKANI.HALEN KÖRFEZ İLÇESİNDE İKAMET ETMEKTEDİR.

ÖNSÖZ

MERHABA; SEVGİLİ YEMEK DOSTLARI!
YEMEK YAPMAK BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE ZEVKLİ BİR UĞRAŞ.TÜRK MUTFAĞININ MUAZZAM BİR MUTFAK OLDUĞUNA İNANANLARDANIM.ASLINI KORUMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR VE SAVUNUYORUM.DÜNYA MUTFAKLARINI DA BEĞENİYORUM ANCAK ÇOK PRATİK VE UYDURMA REÇETELERE KARŞIYIM.AİLEM SON DERECE FARKLI COĞRAFYALARDAN GELİYOR.BU YÜZDEN FARKLI YÖRELERİN BİR ÇOK YEMEĞİNİ EVİMDE PİŞİRİRİM.BABAM TOKATLI,ANNEM İSTANBULLU.ANNEMİN KÖKENİ EDİRNE,BEN İSE DOĞMA BÜYÜME İZMİTLİYİM. 26 YIL EVLİ OLDUĞUM YILLARDA İSTANBUL'DA İKAMET ETTİM.ESKİ EŞİM URFALIYDI.RAHMETLİ BABAM ASKER OLDUĞU İÇİN 35 YIL TÜRKİYE 'NİN FARKLI BÖLGELERİ VE FARKLI İLLERİNDE AİLEM İKAMET ETMİŞ.KONYA,ERZURUM,ANKARA,İZMİR,KAYSERİ,ESKİŞEHİR,İSTANBUL DOLAYISIYLA RAHMETLİ ANNECİĞİM HER İLDE BİR ÇOK YEMEK REÇETESİ ÖĞRENMİŞ VE BİZİM EVİMİZDE UYGULAMIŞTIR.EVLİLİK HAYATIMDA DA GÜNEYDOĞU YÖRESİ VE URFA MUTFAĞINI YAKINDAN ÖĞRENDİM.
YILLARDAN BERİ DERLEDİĞİM GELENEKSEL DAMAK ZEVKLERİMİZİ ,DÜNYA MUTFAKLARINI VE SON YILLARDA İNTERNET VASITASIYLA ÖĞRENDİĞİM REÇETELERİ SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM.YEMEK SANATINA DAİR EDİNDİĞİM BİLGİLERİ SİZLERLE PAYLAŞMAKTAN BÜYÜK ZEVK DUYACAĞIM.AYRICA BLOĞUMDA GÜNCEL KONULARLA İLGİLİ YAZILARIMI DA PAYLAŞACAĞIM.
SEVGİ VE MUHABBETLE KALINIZ EFENDİM.
16 05 2007

14 Mart 2014 Cuma

GEBZE GAZETESİ ZİYARETİM

Daha modern ve çağdaş bir kent yaratacağım

DSP Gebze Belediye Başkan Adayı Meral Uçarı ve DSP Derince Belediye Başkan Adayı Erdem Özmeral gazetemizi ziyaret etti.
Gebze Belediye Başkanlığına aday olan Demokratik Sol Parti Gebze Belediye Başkan Adayı Meral Uçarı gazetemizi ziyaret etti. Uçarı, Gebze’yi daha modern, daha çağdaş ve daha Avrupalı bir kent yapmak adına göreve talip olduğunu söyledi.
Kadın eli değmeli
Gebze’nin 106 yıllık uzun bir aranın ardından ilk defa kadın bir belediye başkan adayı var. Demokratik Sol Parti Gebze Belediye Başkan adayı Meral Uçarı, Gebze’yi güzelleştirmek ve modern Avrupa kentleri ayarında bir kent yapma iddiasıyla yola çıkıyor. Gazetemize konuk olan Uçarı, arkadaşımız Refik Sıla Güvenç ile sohbet etti. Gebze’de 106 yıllık bir zaman diliminde kadın belediye başkan adayı olmadığını kaydeden Uçarı, “Bu benim için avantaj, Gebze’ye kadın eli değmesi gerek.” yorumunu yaptı. 
Birleşme büyük hataydı
2007 yılında gerçekleşen CHP-DSP birlikteliğinin DSP açısından kötü olduğunu söyleyen Demokratik Sol Parti Gebze Belediye Başkan Adayı Meral Uçarı, “Maalesef bu birliktelik DSP’yi çok geriletti. O dönemki genel başkanımız büyük hata yaptı. Şimdi bizler o gerileme dönemini yükselişe çevirmek amacındayız. Genel Başkanımız Masum Türker’e inancımız tam. Onun liderliğinde eski parıltılı günlerimize ulaşacağımızdan şüphemiz yok, her şey güzel olacak buna eminim.” dedi.
Tarihi doku ön plana çıkacak

Ulaşım konusunda projelerini olduğunu ifade eden Demokratik Sol Parti Gebze Belediye Başkan adayı Meral Uçarı, 3. otoban projemiz mevcut bu ulaşım açısından pozitif bir hamle. Gebze için sanayi fuarı projemiz var, Gebze Avrupa kentine bürünecek. Hijyenik ve temiz bir kent oluşturacağız. Engelli vatandaşlarımız için dört durakta bir engelli durağı olacak. Tarihi dokuyu ortaya çıkaracağız, dengeli yatırımlar yapacağız, ulusalcı kimliğimizle Gebze’nin yönetimine talibim.” şeklinde konuştu.  

Hiç yorum yok: