GÜNCEL&YEMEK

GÜNCEL&YEMEK
KÖŞEM

HAKKIMDA

Fotoğrafım
KÖRFEZ/KOCAELİ, MARMARA BÖLGESİ, Turkey
1964'DE İZMİT'TE DOĞDU.LİSE TAHSİLİNİ İZMİT'TE TAMAMLADI.1984 SENESİNDE EVLENEREK İSTANBUL'A YERLEŞTİ.1986 ve 1988 DE MELİKE VE MERVE DOĞDU.KIZLARI KÜÇÜKKEN ÜNİVERSİTEYİ SOSYOLOJİ EĞİTİMİ ALARAK TAMAMLADI.HALEN İŞLETME OKUMAKTADIR.ÜSKÜDAR,KADIKÖY,KOCAELİ HALK EVLERİNDEN MEFRUŞAT,MİNYATÜR,TAKI TASARIMI,KUMAŞ BOYAMA,GÜMÜŞ KABARTMA ÇALIŞMASI,TAHTA BOYAMA,İNGİLİZCE,BİLGİSAYAR,TÜRK VE OSMANLI MUTFAĞI BÖLÜMLERİNDEN SERTİFİKALAR ALDI.26 YIL SONRA KOCAELİ'NE GERİ DÖNDÜ.BİRÇOK DERGİ VE GAZETELERDE YEMEK REÇETELERİ YAYINLANDI.YEREL KANALDA YEMEK PROGRAMI YAPTI.HALANIN YERİ TÜRK LOKANTASININ KURUCULARINDANDIR.İSTANBUL'DAKİ POLİTİKA ÇALIŞMALARINA KOCAELİ'DE DEVAM ETTİ.DSP'DE İKİ DÖNEM İL BAŞKAN YARDIMCILIĞI,İL VE KURULTAY DELEGELİĞİ,2014 GEBZE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI,KADIN KOLLARI İL BAŞKANLIĞI, 25.VE 26.DÖNEM DSP KOCAELİ 1.SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI, DSP KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANI OLDU.MART 2016 TARİHİNDE GÖREVİNDEN VE PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ.THÖKELİ İMRE & ZİRİNYİ İLONA MACAR DOSTLUK DERNEĞİ BAŞKANI.ADD KOCAELİ ŞUBESİ 2. BAŞKANI.HALEN KÖRFEZ İLÇESİNDE İKAMET ETMEKTEDİR.

ÖNSÖZ

MERHABA; SEVGİLİ YEMEK DOSTLARI!
YEMEK YAPMAK BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE ZEVKLİ BİR UĞRAŞ.TÜRK MUTFAĞININ MUAZZAM BİR MUTFAK OLDUĞUNA İNANANLARDANIM.ASLINI KORUMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR VE SAVUNUYORUM.DÜNYA MUTFAKLARINI DA BEĞENİYORUM ANCAK ÇOK PRATİK VE UYDURMA REÇETELERE KARŞIYIM.AİLEM SON DERECE FARKLI COĞRAFYALARDAN GELİYOR.BU YÜZDEN FARKLI YÖRELERİN BİR ÇOK YEMEĞİNİ EVİMDE PİŞİRİRİM.BABAM TOKATLI,ANNEM İSTANBULLU.ANNEMİN KÖKENİ EDİRNE,BEN İSE DOĞMA BÜYÜME İZMİTLİYİM. 26 YIL EVLİ OLDUĞUM YILLARDA İSTANBUL'DA İKAMET ETTİM.ESKİ EŞİM URFALIYDI.RAHMETLİ BABAM ASKER OLDUĞU İÇİN 35 YIL TÜRKİYE 'NİN FARKLI BÖLGELERİ VE FARKLI İLLERİNDE AİLEM İKAMET ETMİŞ.KONYA,ERZURUM,ANKARA,İZMİR,KAYSERİ,ESKİŞEHİR,İSTANBUL DOLAYISIYLA RAHMETLİ ANNECİĞİM HER İLDE BİR ÇOK YEMEK REÇETESİ ÖĞRENMİŞ VE BİZİM EVİMİZDE UYGULAMIŞTIR.EVLİLİK HAYATIMDA DA GÜNEYDOĞU YÖRESİ VE URFA MUTFAĞINI YAKINDAN ÖĞRENDİM.
YILLARDAN BERİ DERLEDİĞİM GELENEKSEL DAMAK ZEVKLERİMİZİ ,DÜNYA MUTFAKLARINI VE SON YILLARDA İNTERNET VASITASIYLA ÖĞRENDİĞİM REÇETELERİ SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM.YEMEK SANATINA DAİR EDİNDİĞİM BİLGİLERİ SİZLERLE PAYLAŞMAKTAN BÜYÜK ZEVK DUYACAĞIM.AYRICA BLOĞUMDA GÜNCEL KONULARLA İLGİLİ YAZILARIMI DA PAYLAŞACAĞIM.
SEVGİ VE MUHABBETLE KALINIZ EFENDİM.
16 05 2007

24 Nisan 2011 Pazar

HARİKALAR SAHİLİNDE SAKURABU BAHAR DERİNCE HARİKALAR SAHİLİNDE BAHARIN COŞKUSU YABANİ KİRAZ AĞACI SAKURAYI GÖRDÜĞÜMDE ÇOK MUTLU OLDUM .DAHA ÖNCE AÇMADIĞI İÇİN ONLARIN ORADAKİ VARLIĞINDAN HABERSİZDİM.SAHİLE ÇOK YAKIŞMIŞLAR.EMİNİM SAKURALARDA DENİZİ SERETMEKTEN ÇOK MUTLUDURLAR.

17 Nisan 2011 Pazar

ŞARAP LEZZETİBU HAFTA İZMİT METROYA GİTTİM.İSTANBUL'DAKİ METRODAN DAHA SONRA AÇILDIĞI İÇİN SON DERECE MODERN DİZAYN EDİLMİŞTİ.HAFTA ARASI OLDUĞU İÇİN

ÇOK RAHATTI ALIŞVERİŞ.BENİM İLGİMİ EN ÇOK ŞARAP REYONU ÇEKTİ.ÇOK BOL ÇEŞİT ÜRÜN VARDI.BİR ÇOK ÜLKENİN MARKALARININ YANISIRA TÜRK MARKALARIDA VARDI.FİATLAR ÇOK UYGUNDU.YOLU DÜŞENLERE TAVSİYE EDERİM.

9 Nisan 2011 Cumartesi

MAŞUKİYE-SAPANCA'DA BİR PAZAR

SÖMESTRE TATİLİNDE KIZLARIMLA BİRLİKTE MAŞUKİYE'DE KÖY KAHVALTISI, ARDINDAN SAPANCA'DA GÖL KENARINDA LALE OTELİNDE BEŞ ÇAYI İÇTİK ÇOK GÜZEL BİR GÜNDÜ.

SÖMESTRE TATİLİ


BU YIL SÖMESTRE TATİLİNDE FRANSA'DA OKUYAN KIZIM VE GEÇEN YIL MEZUN OLAN KIZIM YANIMDAYDI.MUTLULUĞUN RESMİDİR.SEVGİLER...

CAFE BARRİO YARIMCA

YARIMCA YENİ VE ÇOK ŞIK BİR MEKANA KAVUŞTU .İÇERİ GİRDİĞİNİZDE SİZİ SICAK BİR ATMOSFER KARŞILIYOR.CAFE ÇALIŞANLARIDA ÇOK GÜLERYÜZLÜ.KENDİLERİNE YENİ İŞ HAYATLARINDA BAŞARILAR DİLİYORUM.


2011 BAHARI SEKAPARK

BU BAHAR TÜM COŞKUSUYLA ,TÜM GÜZELLİĞİYLE DOĞAYI SARDI.BU MUHTEŞEM GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞMAK İSTEDİM.PARKI GEZERKEN BEN TABİİ SÜMBÜLLERİN O MÜTHİŞ KOKULARINI DA HİSSETTİM . MUTLU BAHARLAR...